Morgan&Men SEO - Widget

Widget powered by WhatstheScore.com

07.07.2011.

Portsmouth 2 2 AC Milan

Ligaški raspored Pompeya 1999. godine je izgledao otprilike ovako: Oxford United kući, pa gostovanje Stockportu i onda Port Vale na Fratton Parku. A devet godina poslije, 27. novembra 2008., na istom tom Fratton Parku je gostovao veliki AC Milan.

Čak ni finale Kupa UEFA ne bi bilo dobro kao utakmica sa Milanom, u okviru grupe E. Najluđi snovi svakog navijača su se ostvarili kada su igrači poput Kake, Ronaldinha, Inzaghia istrčali na teren. Još luđe je bilo to što je Pompey vodio sa 2-0 šest minuta prije kraja.

Ali gosti iz Italije su se pobrinuli da prirede prvoklasnu dramu! Iako je Filippo Inzaghi pogađao okvir gola dva puta prije nego što će Pompey postići gol, domaći su poveli, vođeni nevjerovatnom podrškom sa tribina.

Igrala se 62. minuta kada je Glenn Johnson ubacio a YOUNES KABOUL dobro skočio pored dvojice Milanovih štopera i poslao loptu iza leđa Dide. A jedanaest minuta poslije delirium! Johson opet ubacuje a NWANKWO KANU pogađa za 2-0 i opšte ludilo na Fratton Parku.

Šest minute prije kraja pogađa Ronaldinho, koji je ušao sa klupe. Brazilac je fenomenalnim udarcem iz slobodnoga udarca poslao loptu pored Jamesa. Ipak, izgledalo je kao da će Pompey preživjeti i hvaliti se pobjedom dugo, dugo. Ali u drugom minutu sudijske nadoknade Pipo Inzaghi pogađa za 2-2. Vjerovatno to ne zna, ali je tada slomio 20,403 srca na Fratton Parku.

Pompey: James; Johnson, Kaboul, Distin, Belhadj; Little (Mvuemba 66), Diop, Hughes, Traore; Crouch, Kanu (Davis 81)
Neiskorištene izmjene: Ashdown, Pamarot, Hreidarsson, Wilson

AC Milan: Dida; Favalli, Senderos, Antonelli, Zambrotta; Flamini, Gattuso (Seedorf 65), Emerson, Kaka (Pato 74); Inzaghi, Shevchenko (Ronaldinho 74)
Neiskorištene izmjene: Kalač, Bonera, Kaladze, Pirlo

Twitter

Novi dresovi 2016/17

O blogu

Portsmouth FC Balkan Fans je nastao u ljeto 2009. godine kako bi ljude sa ovih prostora informisao o našem voljenom klubu...[Pročitaj više]

Foto

Grb našega udruženja je posjetio Fratton Park na utakmici sa Torquayom, 1. februar 2014. godine.