Widget powered by WhatstheScore.com

06.07.2011.

Portsmouth 4 1 Southampton

Ovako je to izgledalo kad LuaLua proslavlja gol

Za navijače Pompeya nema ništa bolje od derbija sa Southamptonom. Još bolje je kad plava strana Hampshirea pobjedi a najbolje je kad tom pobjedom izbaci Southampton iz lige. Eto, to se desilo 24. aprila 2005. godine na Fratton Parku.

Harry Redknapp se vratio na Fratton Park, koji mu nije oprostio odlazak u Southampton. Pompey je napustio zbog nesuglasica sa tadašnjim vlasnikom Milanom Mandarićem. Većinu igrača Portsmoutha, koji su nastupali tada, je doveo upravo Redknapp.

Arjan de Zeeuw i Peter Crouch u duelu

Pompey je bio u prednosti nakon samo četiri minute, nakon što je LuaLua oboren u šesnaeastercu a siguran izvođač penala je bio YAKUBU. U 17. minuti, još jedan gol Plavih. Patrik Berger ubacuje a ARJAN DE ZEEUW pogađa za 2-0.

Henri Camara je savladao Jamie Ashdowna i tako dao barem malo nade gostujućim navijačima o eventualnom poravnanju ili preokretu. Ali njihove nade je srušio LOMANA LUALUA koji je za četiri minute postigao dva pogotka i poslao Southampton u Championship.

Harry Redknapp je ostatak meča proveo na sjedištu, neustajući, tih i posramljen.

Pompey: Ashdown; Griffin, de Zeeuw, Stefanovic, Taylor; Stone, O’Neil, Hughes, Berger (Cisse 57); Yakubu (Skopelitis 78), LuaLua (Kamara 28)
Neiskorištene izmjene: Hislop, Fuller

Southampton: Niemi; Delap, Lundekvam, Jakobsson, Higginbotham; Telfer, Oakler (Bernard 46), Redknapp, Quashie; Phillips, Camara
Neiskorištene izmjene: Smith, Nilsson, Davenport, A.Svensson

Twitter

Novi dresovi 2016/17

O blogu

Portsmouth FC Balkan Fans je nastao u ljeto 2009. godine kako bi ljude sa ovih prostora informisao o našem voljenom klubu...[Pročitaj više]

Foto

Grb našega udruženja je posjetio Fratton Park na utakmici sa Torquayom, 1. februar 2014. godine.